منو سایت

شغل کرون چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شغل کرون چیست؟

شغل کرون چیست؟

شغل کرون چیست؟ cron job دستوری در لینوکس است که برای زمان‌بندی در آینده استفاده می‌شود.مثلاً می‌توانید کار خود را زمان‌بندی کنید.

با استفاده از cron job می توانید به این مهم دست یابید، برای اکثر مشاغل cron برنامه ای وجود دارد که این کار را به سه روش انجام می دهد که عبارتند از:

1) فعالیتی که باید فراخوانی شود

2) دستورات را به طور مکرر اجرا می کند که معمولاً در cpanel و در نهایت است

3) عوامل خارجی بسته به نوع فعالیت ها واکنش متفاوتی نشان می دهند. ممکن است بتوانید فایل ها را دستکاری کنید یا آنها را در پایگاه داده ذخیره کنید، اما نمی توانید داده های سرور را تغییر دهید، مانند اعلان های ایمیل. ارسال شد. برای ادامه با ما همراه باشید.

 

شغل کرون چیست؟

کرون جاب چیست و چگونه فعال می شود؟

(کار cron چیست؟) برای فعال کردن کار cron باید یک سری مراحل را در cpanel دنبال کنیم تا cron برای ما فعال شود. اولین قدم این است که ابتدا وارد cPanel خود شوید و به دنبال یک کار cron بگردید یا cron را از منوی Advanced انتخاب کنید. در مرحله بعد، باید ایمیلی را که می خواهید برای اهداف خروجی Cron دریافت کنید، انتخاب کنید.

اگر انتخاب کردید، لیست ایمیلی که قبلا وارد شده را انتخاب کنید، در غیر این صورت به ایجاد آن ادامه دهید. پس از انجام این مرحله در قسمت Add a new cron job دستوراتی را که می خواهید اجرا کنید را مشخص کنید. می توانید فایلی را که می خواهید اجرا کنید در یک زمان مشخص در انتهای صفحه یعنی Command اجرا کنید.

cron task را فعال کنید

(کار cron چیست؟) پس از اتمام این قسمت می توانید به قسمت قبلی یعنی. تنظیمات cron را انتخاب کنید و زمان اجرا را از منوی لیست انتخاب کنید، طبق خواسته شما دستورات و دستورات در زمان مشخصی اجرا می شوند. البته می توانید این زمان ها را به صورت دستی وارد کنید.

پس از اتمام کار، می‌توانید روی Add New Cron Job کلیک کنید تا مراحل قبلی خود را ذخیره کنید. اکنون cron را با موفقیت فعال کرده‌اید و یک برنامه زمانی برای آن تعریف کرده‌اید.

کرون جاب چیست و چگونه فعال می شود؟

 

(کار cron چیست؟) اگر نیاز به زمان بندی دستورات دیگر دارید، کافیست همین مرحله را برای کار دیگری تکرار کنید. بنابراین ما یاد گرفتیم که با کمک cron می توانیم یک عملیات یا کار خاص را در یک زمان خاص انجام دهیم. ما یک فایل یا ایمیل را برنامه ریزی می کنیم تا هر روز در یک زمان خاص، مثلاً 7 صبح، ارسال شود.

البته باید به این نکته بسیار مهم توجه کنید که این فایل ها و فرآیند فعال سازی که نشان دادیم در سیستم عامل لینوکس ساخته شده اند. آنها در سایت های ویندوز کمی متفاوت هستند زیرا این مراحل در وظیفه Schedule انجام می شود. بنابراین باید در نظر داشته باشید که روند انجام کار در سیستم عامل های ویندوز و لینوکس متفاوت است.

شما می توانید از این قابلیت در سرور مجازی ایران دوریس استفاده کنید.